Translate

December 10, 2012

I love the world czyli opowieść o szczęśliwych pajakach.

Dzień dobry :D
ponieważ jest poniedziałek i wszyscy smutno gapią sie na poranna kawę, więc pozwólta iż przywitam Was najbardziej szczęśliwym pajęczakiem spośród 40.000 występujących na naszej planecie gatunków.

Zaznaczyć należy jednak, że jeden jedyny taki ulągł się tylko i wyłącznie na Hawajach a dokładniej na czterech wyspach archipelagu czyli Oahu, Molokai, Maui i Hawaii.

Szczerze mówiąc? Nie dziwię mu się. Jakby nas teraz przy tych minus 10 przeteleportować na te Hawaje, wszyscy byśmy mieli takie gęby.

Happy-face-spider nazywa się bardzo mądrze czyli Theridion grallator aka nananana makaki'ii oraz dorasta tylko do 5mm. Można więc powiedzieć, że to tak zwane szczęście trudno dostępne.

Co ciekawe, każdy z tych pajączków ma na grzbiecie inny wzorek. Mamy więc całą galerie wyszczerzonych, zadowolonych okazów / to zupełnie odwrotnie niż w Polsce/

Wszystkie osoby, które by sobie posżły na tych Hawajach pogrzebać pod liśćmi celem zapoznania się z wesołym kolegą ostrzegam, że jadowity i dziabnąć może. Plecie bowiem swoja pajęczynkę głównie na ziemi więc jakby co to przy demolancji dachu nad głową rzuca się na wandala.

Uściski!
Lea

My Facebook.