Translate

October 19, 2012

Tajemnica Abydosu. Brak tu tylko motokrosu


Tak jak Wam obiecałam sumiennie to nie tylko blog o modzie i włochach ale też smaczki egipskie sie tu beda pojawiać. I to coraz częściej, bo moja teleportacja zbliża sie wielkimi krokami.

Dzisiaj coś dla miłosników historii i tajemnic czyli hieroglify z Abydos - świątyni która znajduje się "rzut beretem" od naszej chatki w Qornie. Każdy z Was, kto pojedzie z nami do agroturystycznej przepięknej Qorny, mam nadzieję przekona się na własnej skórze i w oku, że miejsce jest niesamowite. Odbijemy zatem na trasie od mijanej po drodze Qeny... i teraz troszkę bliżej o Abydosie...


Wszystko niby na pierwszy rzut oka jest ok ale jak do diaska te tysiące lat temu panowie Egipcjanie uwiecznili na ścianie śmigłowce, okręty podwodne, czołgi armii, latające spodki, pręty i wiele innych dziwnych obiektów?

Hieroglify znajdują się na wysokości 8 metrów nad ziemią a najbardziej imponujący z nich to oczywiscie helikopter, gdzie wyraźnie widać łopaty wirnika, wał wirnika i częściowo ogon. Obok wesoło zwisa sobie okręt podwodny z płetwami na końcu. Dodam że hieroglify te popełnił Ramzes II który zamalował imię swojego poprzednika Setiego I. Byc może z tego miszmażu powstała armia 21 wieku.

Nasi naukowcy, biegli w tłumaczeniu hieroglifów przetłumaczyli okręt podwodny jako "Ten, który tłumi dziewięć łuków (tj. obce kraje)."

Jestem 100% zwolenniczką teorii spiskowych. W zwiazku z tym z ogromnym zaparciem / ekhe ten tego ten. NIE TYM/ tylko psychicznem przestudiowałam sobie poniższe dzieła przodków mojego męża i wyszło jednak, że Egipcjanie pochodzą z kosmosu.

Jak ostatnio w programie na moim ukochanym Planet teoria o piramidach w Gizie bedących w rzeczywistości jednym wielkim znakiem zapytania z opcją kosmicznego lądowiska dla statków Obcych, farmą urody, gdzie szalejąca energia pochodzi z Drogi Mlecznej i całej reszty.

Z kosmosu pochodzą też Polacy ale w innym sensie. Jak kto nie wie w jakim to niech wejdzie sobie na TVN24.

Dobra

Światynia Abydosu ma ponad 2000 lat a interpretancjum owych dzieł pozostawiam do Waszej dyskusji.
Chociaz nie przypuszczam aby takowa się tu pojawiła.
Nie ma kurcze. Givawaya kurcze. Z Romwe kurcze :'/
Pech.